بی اغراق می توان گفت رشد همه جانبه صنعت نساجی چیزی است که در ایران قابل دسترسی است و پتانسیل های بالایی در این بخش در کشور وجود دارد.  توسعه همه جانبه صنعت نساجی یک استراتژی بسیار موفق است که موجب می شود سرعت رشد کشور در صنعت نساجی شتاب بیشتری گیرد. تولید و‌ توسعه حساب شده از مواد اولیه و انواع الیاف و نخ گرفته تولید ماشین آلات و قطعات نساجی می تواند زنجیره کاملی را ایجاد کند که توسعه پایدار نساجی را به ارمغان خواهد آورد.
نگاهی به سرمایه گذاری شدید و موفقیت کشورهایی مانند ترکیه، هندوستان و چین در بخش ساخت قطعات و ماشین آلات نساجی به عنوان سه کشور قدرتمند در عرصه تولید نساجی جهان نشان میدهد که توجه به توسعه پایدار تا چه میزان مهم است.
در ایران هم پتانسیل ها برای تولید ماشین آلات و ‌قطعات نساجی بسیار بالاست و با توجه به رشد صنعت نساجی در ایران در سالهای اخیر باید به آن توجه بیشتری انجام شود.
در ایران می توانیم با مهندسی معکوس و با الگو برداری از کشوری مانند ترکیه و‌ هندوستان با شروع از ساخت ماشین آلات و‌ قطعات ساده با کسب تجربه در بخش ماشین ابزار و اتوماسیون و بردهای الکترونیک وارد ساخت ماشین آلات پیشرفته تر شویم. قطعا بخش مهمی از ماشین آلات نساجی امروزه نیاز به تکنولوژی های بسیار پیشرفته ندارد و‌ امکانات ساخت آن در داخل کشور به راحتی مهیاست.
در کمیته مهندسی معکوس ساخت ماشین آلات و قطعات نساجی در ایران قصد داریم با همکاری تمامی دست اندرکاران و علاقمندان در صنعت نساجی در تمامی رده ها و سطوح، با قدمهای کوچک گام های موثری در تولید و ساخت ماشین آلات و قطعات نساجی برداریم.
گروه بازرگانی بوذری آلمان با سالها سابقه تجارت و بازرگانی در زمینه نساجی و‌ ماشین آلات صنعتی در اروپا و ایران در این راه منتظر همراهی شما  فعال نساجی است.
بهزاد بوذری
مدیر عامل شرکت بازرگانی بوذری آلمان